Najlepsze Kuwety dla Kota | zoopers.pl

Kuwety i łopatki

Sortuj wg
Pokaż
na stronę
Curver Kuweta Dla Kota Szara

159.89 zł
Pet Nova Cat Life Łopatka Do Kuwety Siwa L

CAT LIFE Łopatka do kuwety rozm. L, siwa Wyprodukowane z wysokiej jakości plastiku w Europie.

5.10 zł
Pet Nova Cat Life Łopatka Do Kuwety Różowa L

CAT LIFE Łopatka do kuwety rozm. L, różowa Wyprodukowane z wysokiej jakości plastiku w Europie.

5.00 zł
Pet Nova Cat Life Łopatka Do Kuwety Siwa XL

 CAT LIFE Łopatka do kuwety rozm. XL, siwa Wyprodukowane z wysokiej jakości plastiku w Europie.

7.90 zł
Pet Nova Cat Life Łopatka Do Kuwety Miętowa XL

 CAT LIFE Łopatka do kuwety rozm. XL, granatowa Wyprodukowane z wysokiej jakości plastiku w Europie.

6.50 zł

Najlepsze Kuwety dla Kota

Kocia kuweta to jeden z obowiązkowych elementów wyprawki dla każdego mruczącego czworonoga. Wybór odpowiedniego modelu jest w tym przypadku bardzo ważny. Mogłoby się wydawać, że nawet tania kuweta dla kota doskonale spełni swoje zadanie, jednak pod uwagę podczas zakupów trzeba wziąć m.in. rozmiar dobrany do wielkości konkretnego zwierzaka. Pamiętajmy też, że niektóre koty nie akceptują modeli zamykanych. Producenci akcesoriów dla zwierząt domowych mogą obecnie zaoferować wiele rodzajów kuwet, nie tylko tych klasycznych i najprostszych, ale i w oryginalnych kształtach czy odpowiadających na różne potrzeby, jak np. kuweta bezżwirkowa czy kuweta w kształcie kota. Każdy kochający właściciel mruczącego czworonoga z pewnością znajdzie więc coś odpowiedniego nawet dla najbardziej wybrednego pupila.

Kuweta dla Dorosłego Kota

Nowoczesne kuwety dla kota są nie tylko estetyczne, ale też łatwe do utrzymania w czystości. Wybierając tego typu akcesoria dla zwierzaka pod uwagę trzeba wziąć m.in. wielkość czworonoga – musi on mieć możliwość swobodnego kopania i obrócenia się w toalecie. Ponadto warto uwzględnić także docelowe miejsce, w jakim ma ona stanąć – jeśli nie mamy zbyt wiele przestrzeni w mieszkaniu, rozsądnym wyborem będzie np. kuweta narożna dla kota. Jeśli zaś chcemy ograniczyć rozsypywanie żwirku, świetnie sprawdzi się wysoka kuweta dla kota. 

Kuweta dla Małego Kotka

Mogłoby się wydawać, że mała kuweta dla kota to najlepsze rozwiązanie w przypadku kociaka. Warto jednak pamiętać, że zwierzak szybko rośnie i w krótkim czasie trzeba będzie wymienić ją na większy model. Z drugiej strony standardowych rozmiarów kuweta dla małego kota może być za wysoka, a wówczas istnieje ryzyko, że maluch zrazi się do korzystania z niej. Na szczęście istnieją również kuwety dla kotów o niskich rantach, które zapewnią łatwe wchodzenie do środka młodemu czworonogowi.

Kuweta dla Dużego Kota

Kocie kuwety dostępne są w wielu modelach, jednak jednym z najważniejszych kryteriów powinien być rozmiar zapewniający zwierzakowi swobodne załatwienie swoich potrzeb fizjologicznych. Jeśli Twój pupil należy do większych ras, konieczna może okazać się kuweta dla kota XXL. Odpowiedni rozmiar jest ważny, ponieważ zbyt ciasna kocia toaleta może sprawić, że zwierzak nie będzie chciał z niej korzystać.

Kuweta dla Kota Zamykana

Nowoczesne kuwety dla kota są nie tylko estetyczne, ale również mogą ułatwiać utrzymanie porządku czy zniwelowanie przykrego zapachu. Do takich modeli należą z pewnością kuwety kryte dla kota. Właściciele mruczących czworonogów cenią je przede wszystkim za to, dzięki nim żwirek dla kota nie jest rozsypywany po całym pomieszczeniu, w którym stoi kocia toaleta. Kuweta zamykana składa się z dwóch części. Zdejmowana góra umożliwia sprzątanie oraz wymianę żwirku, pozwala też na stopniowe przyzwyczajanie zwierzaka do tego modelu. Kuweta kryta dla kota czasem może okazać się nie akceptowana przez pupila. W takiej sytuacji warto próbować go do niej przyzwyczaić lub zdjąć górną część i zostawić jedynie tę dolną.

Kuweta dla Kota z Filtrem

Elegancka kuweta dla kota powinna nie tylko zapewniać komfort zwierzakowi, ale też może ułatwić właścicielowi utrzymanie porządku. Jeśli chcesz usprawnić pozbywanie się nieczystości z toalety pupila, dobrym wyborem będzie kuweta przesiewowa dla kota. Składa się ona z co najmniej dwóch elementów – pojemnika oraz nakładanego na niego sita, do którego wsypywany jest żwirek. Kiedy zwierzak skorzysta z toalety, wystarczy unieść górną część i przesiać piasek, a następnie zatrzymane w ażurowej części odchody i zbrylony żwirek wyrzucić. Kuweta dla kota z sitkiem jest świetnym rozwiązaniem dla osób, którym zależy na wygodzie, i które chcą ułatwić sobie sprzątanie.

Kuweta Turystyczna dla Kota

Jeśli zabierasz swojego kota na wakacje lub na inne dłuższe wyjazdy, musisz zapewnić mu toaletę. Tania kuweta dla kota dostępna w każdym sklepie zoologicznym może być dobrym rozwiązaniem w takiej sytuacji, jednak w obcym mieście zwykle trudno jest taki sklep znaleźć. Zdecydowanie lepiej sprawdzi się kuweta podróżna. Co wyróżnia ją spośród innych modeli? Przede wszystkim można ją złożyć, dzięki czemu z łatwością ją spakujemy bez obaw, że zajmie dużo miejsca w bagażu. Składana kuweta dla kota oraz zapas żwirku to gwarancja, że Twój pupil będzie miał odpowiednie miejsce do załatwienia swoich potrzeb, nawet jeśli w hotelu zabraknie kociej toalety.

Kup Kuwetę dla Kota w Zoopers!

Masz w planach adopcję mruczącego czworonoga i kompletujesz wyprawkę dla zwierzaka? Elegancka kuweta dla kota to z całą pewnością element, którego nie może w niej zabraknąć. W naszym sklepie dostępne są produkty dla zwierząt domowych znanych i cenionych marek, jak m.in. Aqua Nova, Curver czy Trixie. Oprócz kocich toalet, w Zoopers znajdziesz również duży wybór żwirków, łopatki do kuwet, a także neutralizatory zapachu i specjalne środki ułatwiające utrzymanie czystości w domach ze zwierzętami. Sprawdź naszą ofertę i wybierz najlepszą kuwetę dla swojego pupila!

Ile kosztuje kuweta dla kota?

Koszt kociej toalety zależy przede wszystkim od modelu. Te najprostsze otwarte są dostępne w niższych cenach, zaś kuwety zamykane może kupić za ok. 160 zł.

Jaką kuwetę dla kota wybrać?

Wybierając kuwetę dla kota powinniśmy sprawdzić czy jej wielkość zapewni naszemu kotu swobodne obrócenie się wewnątrz. Wiele też zależy od upodobań samego zwierzaka – niektóre koty wolą otwarte modele, inne chętnie korzystają również z tych zamkniętych. Jeśli zaś Twój ulubieniec ma tendencję do wysypywania żwirku, warto zastanowić się nad kuwetą z wysokimi ściankami, które ułatwią zachowanie porządku. W małych mieszkaniach z kolei sprawdzą się kuwety narożne zajmujące nieco mniej miejsca niż modele w innych kształtach. W przypadku osób podróżujących ze swoimi pupilami rozsądnie będzie się też zaopatrzyć w składaną kuwetę turystyczną. 

Co do Kuwety dla Kota?

Sama kocia toaleta to oczywiście nie wszystko, trzeba jeszcze będzie zadbać o piasek do niej, aby pupil mógł załatwiać swoje potrzeby. Jaki żwirek dla kota wybrać? Wiele zależy od preferencji samego czworonoga, ale też od jego właściciela. Może się okazać, że pupil nie akceptuje niektórych rodzajów żwirku, a wówczas nie pozostaje nic innego, jak szukać innego rozwiązania. Z całą pewnością przydadzą się też specjalne łopatki, które umożliwią pozbywanie się z kuwety odchodów oraz zbrylonego piasku. Aby ograniczyć nieprzyjemną woń i przedłużyć świeżość żwirku, warto sięgnąć po neutralizatory przykrych zapachów i odświeżacze. Specjalne wycieraczki położone przy wyjściu z kociej toalety z kolei pozwolą zmniejszyć ilość wynoszonego z kuwety na łapkach żwirku, co również ułatwi utrzymanie czystości w domu z mruczącym czworonogiem.

Producenci
Pupil
Kategoria
Cena
Waga (kg)
Wiek pupila
Rozmiar pupila