Żwirki dla Kota: Silikonowe, Bentonitowe, Drewniane | zoopers.pl

Żwirki

Sortuj wg
Pokaż
na stronę
-5%
Bazyl Ag+ Compact 5 L

...

17.88 zł
Jrs Cats Best Eko Plus 40 l

...

133.00 zł
Bazyl Ag + Compact 10 l

...

35.98 zł
Super Benek Crystal 3,8 l

To produkt o neutralnym zapachu, dobrze akceptowany przez koty. Zawiera dodatek aktywnych, granulek. Żwirek ten nie zbryla się, lecz całkowicie pochłania dozowane płyny, częściowo odparowując bezzapachowo. Procesowi pochłaniania wilgoci towarzyszy zmiana zabarwienia żwirku. Eksploatacja podłoża wymaga od właściciela usuwania jedynie stałych odchodów. Produkt można usuwać drogą sanitarną.

34.99 zł

Najlepsze Żwirki dla Kotów

Dobry żwirek dla kota to jeden z podstawowych elementów wyprawki dla każdego mruczącego pupila. Razem z odpowiednio dobraną kuwetą znacznie ułatwi naukę czystości w przypadku młodych zwierzaków i zachęci do korzystania z toalety dorosłego pupila. Żwirki dla kota dostępne w naszym sklepie to duży wybór produktów, dzięki czemu każdy właściciel mruczącego ulubieńca znajdzie coś odpowiedniego. Oferujemy najlepsze żwirki dla kota zbrylające i niezbrylające, a także tani żwirek dla kota o różnych zapachach.

Żwirki zbrylające i niezbrylające dla kotów

Wybierając żwirki dla kota warto wziąć pod uwagę wygodę sprzątania kociej toalety. Właśnie z tego powodu tak dużą popularnością cieszy się żwirek zbrylający, który wiąże wilgoć i pozwala w łatwy sposób usunąć mocz bez konieczności częstego wymieniania całej zawartości kuwety. Jeśli preferujesz tego typu żwirki dla kota, możesz wybrać któryś z produktów firmy Benek dostępnych w naszym sklepie. W naszej ofercie znajduje się żwirek zbrylający z różnych materiałów, a niektóre tego typu żwirki dla kota można spuszczać w toalecie. Żwirek niezbrylający z kolei przypomina nieco piasek i bardzo dobrze pochłania wilgoć oraz nieprzyjemny zapach. Wybierając żwirek niezbrylający trzeba więc pamiętać o dość częstym jego wymienianiu. 

Żwirki pochłaniające zapachy i żwirki zapachowe

Żwirek zbrylający lub niezbrylający pochłaniający zapachy to świetne rozwiązanie, zwłaszcza jeśli chcemy uniknąć nieprzyjemnej woni w domu. Tego typu żwirki dla kota sprawdzą się zarówno w kuwetach otwartych, jak i modelach zamykanych. Żwirek pochłaniający zapachy to oczywiście nie jedyny sposób na ograniczenie przykrych woni. Alternatywą może być żwirek zapachowy dla kota, np. Bazyl Ag+ Compact Lavender Żwirek Dla Kota 5 l o zapachu lawendowym lub Super Benek Zielony Las 5 l. Żwirek zapachowy dla kota to również świetny pomysł na prezent dla pupila.

Żwirki silikonowe dla kotów

Żwirek silikonowy dla kota świetnie pochłania wilgoć i nieprzyjemny zapach, dlatego jest chętnie wybierany przez wielu właścicieli tych pięknych zwierząt. Żwirek silikonowy drobny nie pyli, dlatego może być stosowany również w przypadku kotów z alergią. Jego nazwa jest nieco myląca, bo w rzeczywistości powstaje nie z silikonu, a z żelu krzemionowego. Wielu producentów artykułów dla zwierząt domowych oferuje piasek silikonowy dla kota, który się nie zbryla. Chociaż pupil korzysta z kuwety nawet kilka razy dziennie, należy usuwać tylko odchody – mocz jest wchłaniany przez żwirek silikonowy dla kota, a kiedy zmieni kolor na żółty, trzeba wymienić całą zawartość kuwety. Aby zmniejszyć częstotliwość wymiany, można kupić dobry żwirek dla kota silikonowy zbrylający, który pozwala łatwo usunąć także mocz. Ze względu na mniejszą wydajność rozsądnie jest też zrobić większe zakupy i wybrać np. żwirek silikonowy 30 kg, zwłaszcza jeśli jesteś właścicielem kilku zwierzaków.

Żwirki drewniane i pellet dla kotów

Żwirek drewniany dla kota to produkt powstający z naturalnych materiałów, a co za tym idzie – jest on całkowicie biodegradowalny. Tego typu żwirki dla kota są chętnie wybierane również ze względu na możliwość spuszczania ich niewielkiej ilości w toalecie, co znacznie ułatwia sprzątanie. Doskonale chłoną wilgoć oraz zapachy i mogą być używane również w przypadku zwierząt z alergią. W naszej ofercie znajduje się zarówno żwirek drewniany zbrylający, np. Jrs Cat`s Best Orginal Eco Plus Żwirek Dla Kota 30 l, jak i żwirek pellet. Pierwszy z wymienionych tworzy pod wpływem wilgoci grudki, które można wrzucić do toalety. Żwirek pellet ma postać granulek rozpadających się na pył pod wpływem moczu, jak np. Super Benek Pinio Zielona Herbata 10 l. Tego typu żwirek drewniany dla kota może sprawdzić się w przypadku młodych zwierząt, które czasem zjadają niewielkie ilości pelletu.

Żwirki bentonitowe dla kotów

Żwirek bentonitowy przypomina piasek lub zwykły żwir i produkuje się go z bentonitu – rodzaju skały osadowej. Ten tani żwirek dla kota jest chętnie wybierany nie tylko ze względu na niską cenę, ale też na wydajność. Żwirek bentonitowy doskonale wchłania wilgoć tworząc grudki. Czyszczenie kociej toalety w tym przypadku polega wiec na usuwaniu bryłek moczu i odchodów oraz wymianie całej zawartości kuwety raz na jakiś czas. 

Żwirki kukurydziane dla kotów

Żwirek kukurydziany dla kota powstaje z włókien roślinnych, jest więc produktem naturalnym. Tego typu żwirki dla kotów zbrylają się pod wpływem wilgoci, przez co łatwo jest usunąć mocz z kuwety. Ich zaletą jest też doskonałe pochłanianie zapachów. Świetnie sprawdzą się jako żwirek dla małego kota, który ma tendencję do zjadania granulek. Chociaż żwirek kukurydziany dla kota się zbryla, to nie twardnieje, dlatego nie będzie zaburzał pracy jelit. Ciekawski maluch z pewnością też doceni nowe zabawki, które możesz u nas kupić przy okazji zamawiania żwirku.

Żwirki ekologiczne dla kotów

Najlepszy żwirek dla kota to taki, który ułatwia sprzątanie kociej kuwety, ale też jest akceptowany przez samego zwierzaka. Ekologiczny żwirek dla kotów powstaje z drewna lub włókien roślinnych, jest bezpieczny i wygodny, bo można spuszczać go w toalecie, a przy tym nie powoduje alergii. Sprawdzi się zarówno jako żwirek dla małego kota, jak i dla starszego zwierzaka. Naturalny zapach sprawia, że pupil chętnie z niego korzysta. W naszej ofercie znajdziesz najlepszy żwirek dla kota drewniany Cat’s Best, a także inne produkty ekologiczne.

Producenci
Pupil
Kategoria
Cena
Waga (kg)
Wiek pupila
Rozmiar pupila
Specjalne potrzeby
Dieta
Typ opakowania
Cechy szczególne