Środki Uspokojające dla Kota: Tabletki, Krople | zoopers.pl

Preparaty uspokajające

Sortuj wg
Pokaż
na stronę
Ceva Feliway Spray Feromony Uspokajające Dla Kotów 60 ml

Feromony kojące dla kota

104.69 zł
Ceva Feliway Friends Feromony Na Konflikty Między Kotami Wkład Uzupełniający 48 ml

Odpowiednik feromonu matki, pomaga łagodzić konflikty między kotami

90.37 zł
Dolvit Calm 30 Tabletek

...

22.62 zł
Dolvit Calm Mini 40 Tabletek

...

21.18 zł

Środki Uspokajające dla Kota

Środki uspokajające dla kota mogą pomóc pupilowi w trudnych sytuacjach. Stres u tych zwierząt objawia się na różne sposoby. Mogą one zacząć znaczyć teren moczem, chować się, wylizywać nadmiernie futerko, być pobudzone lub drapać meble i inne przedmioty. Odpowiednio dobrany preparat uspokajający dla kota ma na celu wyeliminowanie problemów behawioralnych związanych z niekomfortowymi dla zwierzaka wydarzeniami. 

Tabletki Uspokajające dla Kota

Wybierając uspokajacz dla kota możemy wziąć pod uwagę m.in. sposób podawania takiego preparatu. Jednym z najczęściej stosowanych rozwiązań są tabletki uspokajające dla kota. Zawierają one bezpieczne dla tych zwierząt substancje oraz wyciągi ziołowe działające uspokajająco, obniżające poziom stresu i ułatwiające zasypianie. Ze względu na swoje właściwości tabletki na uspokojenie dla kota doskonale sprawdzają się podczas niekomfortowych dla pupila wydarzeń. Tego typu preparaty uspokajające dla kota należy podawać już na kilka dni przed spodziewaną stresową sytuacją, o ile możliwe jest jej przewidzenie. Jeśli jednak planujemy przeprowadzkę lub w rodzinie ma pojawić się nowy domownik, tabletki na uspokojenie dla kota warto zacząć stosować już na ok. dwa tygodnie przed tymi wydarzeniami. Oczywiście należy też przestrzegać zalecanych dawek dostosowanych do wielkości zwierzaka. Obawiasz się, że tabletki uspokajające dla kota trudno będzie zaaplikować? Zajrzyj na naszego bloga – wpis o tym jak podać kotu tabletkę na odrobaczanie może wiele wyjaśnić, bo wystarczy stosować się do zamieszczonych w nim wskazówek. 

Krople Uspokajające dla Kota

Tabletki dla kota na uspokojenie mogą zwierzakowi kojarzyć się z niesmacznymi lekami lub preparatami na odrobaczanie. W takiej sytuacji warto sięgnąć po inny uspokajacz dla kota, który zadziała równie skutecznie, ale będzie łatwiejszy w aplikacji np. ze względu na atrakcyjny smak. Wśród tego typu środków wymienić można np. specjalne krople na uspokojenie dla kota. Podaje się je bezpośrednio do pyszczka pupila, razem z jedzeniem lub zakraplając na przednią łapkę, co zachęci zwierzaka do zlizania preparatu. 

Karmy Uspokajające dla Kota

Jeśli zwierzak jest lękliwy i narażony na długotrwały stres, dobrym rozwiązaniem bywa karma uspokajająca dla kota. Tego typu pożywienie doskonale sprawdzi się podczas leczenia zaburzeń lękowych pupila i może złagodzić wywołane stresem dolegliwości ze strony układu trawiennego czy problemy skórne. Oczywiście wybierając środki uspokajające dla kota, specjalne pożywienie przeznaczone dla zwierząt z chorobami czy przyjmujących leki, należy skonsultować się wcześniej z weterynarzem.

Obroże Uspokajające i Antystresowe dla Kota

Jeśli uspokajacz dla kota ma być nie tylko wygodny w użytkowaniu, ale i oparty na naturalnych składnikach, warto rozważyć założenie zwierzakowi specjalnej obroży. Tego typu produkty nasączane są feromonami, które pomagają zwierzakowi się wyciszyć. Obroża antystresowa dla kota jest całkowicie dla niego bezpieczna, a przy tym można ją stosować zarówno u kociąt, jak i dorosłych osobników. Zaletą w tym przypadku jest też łatwość użytkowania. Obroża uspokajająca dla kota sprawdzi się w podróży, podczas przeprowadzki, ale też w innych stresujących dla zwierzaka sytuacjach.

Leki Uspokajające dla Kota

Zdarza się, że ziołowe preparaty uspokajające dla kota mają zbyt słabe działanie. Wówczas warto skonsultować się z lekarzem weterynarii, który będzie mógł zaproponować skuteczniejsze leki na uspokojenie dla kota. Wiele tego typu środków można kupić bez recepty, jednak w przypadku zwierząt przyjmujących inne preparaty lub zmagających się z różnymi chorobami bywają one niebezpieczne. Odpowiednio dobrany środek uspokajający dla kota to nie tylko gwarancja skuteczności działania, ale i bezpieczeństwa. Zdarza się też, że zachowanie pupila wskazujące na stres tak naprawdę spowodowane jest określonymi dolegliwościami, a wówczas leki uspokajające dla kota nie rozwiążą problemu. Jeśli czworonóg stał się nadpobudliwy i nerwowy bez wyraźnego powodu, warto zrobić odpowiednie badania, które wykluczą kłopoty ze zdrowiem. Przy niektórych stresujących sytuacjach konieczne mogą okazać się z kolei specjalne preparaty uspokajające dla kota. Dotyczy to np. dalekich podróży. Aby złagodzić związany z jazdą lęk, można na zalecenie weterynarza podać tabletki nasenne dla kota, które ułatwiają zasypianie, ale też mają działanie łagodzące stres.

Producenci
Pupil
Kategoria
Główne źródło białka
Cena
Waga (kg)
Wiek pupila
Rozmiar pupila
Specjalne potrzeby
Typ opakowania
Cechy szczególne